[CNW:Counter]

 

Kulturní dění v Rosicích podporují:

logo logo

Děkujeme ...

Archiv novinek

10.12.2005
Hledání Dona Quijota
Jak proběhla tato skvělá akce se dočtete v článku Jarky Eliášové. Fotky z vystoupení divadla klaunika jsou ve fotogalerii.
Elis

7.12.2005
Zuzanka Reloaded - fotogalerie
19. listopadu hostovalo v Kamenném divadle na zámku v Rosicích divadlo Prkno z Veverské Bítýšky. Veselou a hravou tragikomedii Miloše Macourka Hra na Zuzanku vesele, hravě a originálně doprovodila skupina Pavla Helana. Ten kdo v sobotu v divadle nebyl se může alespoň podívat do foto galerie na několik fotografií z tohoto představení. Fotky jsou ve fotogalerii.
LUK

16.11.2005
STÍNOHRA ŽIJE!
Pošmourný sobotní podvečer, doprovázený drobným mrholením ve svitu pouličního osvětlení. Po ivančickém náměstí a přilehlých uličkách se potulují osamělé skupinky, většinou směrem k restauračním zařízením vybaveným barevným televizorem. Tak nějak vypadala atmosféra v den, který sliboval dvě dramatické události. Stínohru v podání divadla Prádelna a první barážové utkání proti Norsku o postup na fotbalové mistrovství světa.
Pokračování v tomto článku.
Tomáš "Jágr" Novotný

27.10.2005
Už dnes se chystá divadelní ples
Už jsme určili termín 4. divadelního plesu. Bude se konat opět v prostorách tetčické sokolovny a to v pátek 10. února 2006. Účast potrvrdili skvělí muzikanti z Velkého Meziříčí i mnoho půvabných tanečnic z našich divadelních souborů. Tématické zaměření plesu se teprve rodí, takže nám dejte vědět, co se vám líbilo či co vám naopak scházelo. Zkrátka napište nám jaký ten v pořadí čtvrtý ples budete chtít mít.
Váš Sandler Plesák

27.10.2005
Kulturní festival Vlnobití
Na poslední chvíli honíme termín odevzdání žádosti o grant. Vracíme se tak trochu do školních lavic, jen s tím rozdílem že, na tomhle nám záleží o mnoho víc než na obsahu laboratorní práce. Na obzoru už je vidět proužek zemského břehu, avšak paluba korábu je neskutečně vratká. Vezeme z ostrovů tolik nových věcí a do tolika míst ještě hodláme doplout. Popřejte nám vítr do plachet, správný směr a klidné moře a hlavně pozorné, vlídné a chápající úředníky na Ministerstvu kultury ČR.

Plavba to bude náročná a pokud kdokoli z vás suchozemců nemá strach z nemoci mořské a několika mozolů a hodlá se plavit na hodně rozklížených neckách mořem zážitků za pokladem může poslat depeši starým mořským vlkům. Ahoj na vlnách kulturního léta na Starém pivováru v Rosicích.
kormidelník Sandler alias vyschlá treska

3.10.2005
Prádelna v Kabinetu múz
Od podzimu by jsme se měli pravidelně objevovat, díky pozvání Divadla V 7 a půl, v Kabinetu múz na Sukově ulici. První příležitost přijít na naše představení budete mít v říjnu. Na dvě říjnová pondělí pro Vás máme připravenu ontogenetickou three-men show Misionáři Pavla Strašáka. Přijďte v co nejhojnějším počtu a pozvěte i známé ať je útulno.
Po skončení představení můžete ještě posedět u živé jazzové muziky.
Více v programu.
Za Prádelnu Thomas, Norman a Sandler (Ester) ;-)

13.9.2005
Hudebně poetické září
Na září se nám podařilo domluvit pár koncertů ať už klasických nebo mexických ... Více v programu.
LUK

6.9.2005
Přátelská setkání – po letech
Další fotky ve fotogalerii.
ELIS

30.8.2005
Přátelská setkání – po letech, 26. 8. 2005
Jak proběhla Přátelská setkání – po letech naleznete v této reportáži. Fotky jsou ve fotogalerii.
LUK

26.8.2005
Přátelská setkání – po letech, 26. 8. 2005
Členové divadla Prádelna se po několikaleté odmlce opět rozhodli uspořádat netradiční divadelní večírek. Více informací naleznete v této reportáži.
LUK

12.6.2005
ŽIVOT NA ZÁMKU 10., anotace k divadlu
... naleznete zde.
LUK

12.6.2005
Nové foto z příprav v podzámčí
... naleznete ve fotogalerii!
ELIS

19.5.2005
ŽIVOT NA ZÁMKU 10., 24.6.-25.6.2005
Letošní jubilejní ročník Života na zámku je poněkud zvláštní. V první řadě již tím, že se vlastně nebude konat na rosickém zámku. Poslední ročníky jsme velmi pociťovali absenci oblíbeného festivalového travnatého prostoru ve stínu vysokých stromů. Jelikož je jednou z hlavních myšlenek festivalu chuť objevovat něco nového, ať už na poli hudebním či divadelním, rozhodli jsme se oprášit ztracený klenot rosické historie, navázat na letitou tradici a navíc rozšířit hranici dramaturgie festivalu o tvorbu filmovou. Desátý ročník bude návratem ke kořenům a zároveň začátkem něčeho nového. Záměrně ponecháváme festivalu jméno, které v nových souřadnicích trošku ztrácí na významu. Letošní ročník se uskuteční v areálu bývalého Rosického Pivováru, ze kterého se zachovala pouze cca 300 roků stará stavba ve velmi špatném stavu, neudržovaná zahrada a mnoho vzpomínek. Festival bude benefiční a jeho výtěžek bude věnován na obnovu zchátralých objektů a jejich přestavbu na letní scénu divadla Prádelna.
Doufejme, že se nám opět podaří vdechnout Život další zapomenuté zahradě a budeme vám velmi vděčni za jakoukoliv pomoc při realizaci tohoto nesnadného projektu.

Plakát v PDF(350kB) zde ...
FERMAN brigádek zde ...
LUK

3.4.2005
JEŽIBABY A ŽENICHOVÉ so 16.4. v 15.00 hod.
Bára Seidlová známá jako princezna Zubejda, společně s Nikolou Zbytovskou tentokrát v rolích půvabných ježibabek a Daniela Zbytovská jako starostlivá máma Košťalinda v divadelní pohádce pro malé i velké.
Plakát v PDF(200kB) zde.
LUK

30.3.2005
Nové fotky ve fotogalerii
V sobotu 19.3. hostovalo v Kamenném divadle na zámku v Rosicích Netrdlo z Vyškova s představením Matěje Kopeckého Johanes doktor Faust. Prostorově náročná výprava si vynutila změnu umístění prostory jeviště a hlediště. Tuto změnu přivítali zejména diváci sedící v zadních řadách, poněvadž na jeviště tentokrát viděli o poznání lépe. Několik povedených snímků z představení zachytil objektiv jednoho z diváků.
LUK

2.3.2005
Staré fotky ve fotogalerii
Fotky z výletu prádelny do Plzně na divadelní festival dařbujána kakrháňáková (10/2002) a z našich VIII. narozenin (11/2002) ...
ELIS

2.3.2005
Návštěva dubnová
V dubnu zavítají do prostor Kamenného divadla tři velmi půvabné dámy. Dvě z nich již měli možnost vidět diváci na rosických prknech zhruba před rokem jako energickou babičku a rozpustilou vnučku v divadelním představení Pirueta. A tu třetí určitě znají z televize nebo z kina jako krásnou princeznu Zubejdu nebo jednu z dívčího tria snowborďaček. Tak ahoj v sobotu šestnáctého dubna v divadle.
LUKÁŠ

22.2.2005
Nové fotky ve fotogalerii
Zbrusu nové pohledy do publika najdete ve fotogalerii.
ELIS

29.1.2005
Hledáme talenty do pěveckého sboru
Máme zájem o zpěváky a zpěvačky starší 12 let. Nábor bude probíhat v sobotu 29.1. a 5.2. v době od 14 do 17 hod. kontakt 721 665 983 sl. Heinrichová

24.1.2005
Potřebujete zorganizovat kulturní akci?
Obraťte se na nás. Nabízíme dlouholeté zkušenosti, kreativitu, pronájem ozvučovací a osvětlovací techniky, prostory pro vaše aktivity. Tel: 604847813, Lukáš Volánek

20.1.2005
Pozvanka na divadelní ples
Divadlo Prádelna Vás všechny srdečně zve na 3. divadelní ples. Sobota 5.3. 2005 Sokolovna Tetčice začátek od 19hod. vstupné 50,-, místenka 20,- předprodej od začátku února v městské knihovně Rosice, občerstvení zajištěno.
Pozvánka zde.
LUKÁŠ

21.7.2004
Nové fotky ve fotogalerii
Fotky z představení MISIONÁŘI, které se konalo v rámci mise MISIONÁŘI TOUR 04' v dalešickém pivovaru.
Další fotky jsou z divadelních představení STÍNOHRA a MISIONÁŘI
ELIS

18.5.2004
Pozvánka na Život na zámku 9.
Rosice, 25.6-27.6.2004

Informace o tomto kuturním festivalu jsou v tomto článku.
Plakát v PDF (203kB).
Program ve Wordu (8kB).
LUKÁŠ & JURA

13.4.2004
Bezva Frynta
26. března se předvedl v Rytířském sále na zámku rosický divadelní dorost. Představením "Bezva Frynta" v režii Lukáše Volánka a Lukáše Hemaly se pokusil soubor o divadelní zvárnění rozverné poezie básníka Emanuela Frynty. Některé jeho texty zhudebnilo divadlo Sklep, ale ani Divadelní spolek Emanuela Krumpáče, který premiérou oslavil své třetí (čtvrté) narozeniny, se rozhodně nemá zač stydět. Texty jsou výborně vybrané a je patrné, že při tvorbě inscenace si s nimi dali herci (a určitě i režiséři) pěknou práci. Výsledkem je řada celkem originálních nápadů, které v kombinaci s potřeštěnými veršíky, tvoří velmi vydařený mix. Jistě je třeba lecos vypilovat, ale mouchy, které by se na představení daly najít (jedna velká tam taky proletěla) určitě soubor kolektivní TVRDOU prací brzy zaplácne. Někteří členové Krumpáčovců si zahrají i v připravované prádelňácké pohádce Princezna Žofinka a drak Dynamit, která má premiéru (asi) 8. května.
JARKA E.

7.3.2004
Napsali o nás
Další zprávy o vystoupení v Českých Budějovicích naleznete v tisku ...
TOMÁŠ & LUKÁŠ

7.3.2004
Záznam z palubního deníku mise Koňská dávka
Článeček o našem vystoupení v Českých Budějovicích naleznete zde.
RICHARD

2.2.2004
Nové fotky ve fotogalerii
Pár pěkných fotek z představení Pavla Strašáka STÍNOHRA z Flédy v Brně
ELIS

1.2.2004
Nová mise do Jižních Čech
17.7.-24.7.2004 připravujeme expedici po trajektorii Slavonice - Český Krumlov. Máte-li zájem prožít příběh tří astronautů a uskutečnit naše představení ve vašem městě či obci poblíž uvedené trasy kontaktujte nás na telefon 604 847 813.
Thomas, Sandler a Norman

29.1.2004
Život na zámku 9.
25.6-27.6.2004 se uskuteční další ročník kulturního festivalu. V současné době horečně pracujeme na dramaturgickém plánu a potěší nás vaše tipy a pripomínky k minulým ročníkům.
LUKÁŠ A RADEK

9.11.2003
Výzva
Máte představení, o kterém si myslíte, že stojí za to ho vidět? Vyčerpali jste již zásoby domácího publika? Chcete si zahrát v rosickém Kamenném divadle? Kontaktujte nás!.
PRÁDELNA

9.11.2003
Sandler a Norman na cestách
Velké dobrodružství Sandlera a Normana z objevné cesty do Velké Británie jsme zachytili v následujícím článku.
TOMÁŠ & LUKÁŠ

5.11.2003
Co upekla prádelna 2003
Vánoce se blíží a s nimi i nezaměnitelná vůně lineckýho :o). Co všechno pro Vás tento rok napekla PRÁDELNA můžete shlédnout zde.
TOMÁŠ & LUKÁŠ
©2008 webmaster Elis. Všechna práva vyhrazena!