[CNW:Counter]

 

Kulturní dění v Rosicích podporují:

logo logo

Děkujeme ...

STARÝ PIVOVÁR ROSICE

 

Majestátný, okouzlující, inspirující.......
            nemocný, bolavý, chátrající.......

Přívlastků, kterými by se dal popsat areál 300 roků starého bývalého pivovaru v Rosicích je nespočet. Rádi bychom tento léty poznamenaný, téměř zapomenutý, inspirující objekt vrátili zpět životu. Máte rádi divadlo, hudbu, výtvarno, příjemné posezení pod širým nebem, rádi se setkáváte s přáteli v prostorách, ze kterých dýchá historie? Budeme velmi vděčni za jakoukoliv pomoc při revitalizaci areálu pivovaru a jeho znovunarození.

pivovarský orloj

Letos se nám podařilo Starý pivovár vydesinfikovat a kulturně navonět dvěma festivaly, exotikou Afriky, zemitým nářečím rodné domoviny, ozvláštnit přehlídkou filmů a proslavit originálním pivovarským orlojem.

Usilovně se pracuje na ideální ideové studii, obsahu webových stránek a projektu kulturního léta 2006 nazvaného Vlnobití.

Abychom zrealizovali vytvoření skutečného moře zážitků v rosickém regionu, potřebujeme hodit záchranný kruh. Dobře víme, že se vydáváme vstříc rozbouřeným vlnám na hodně vratké palubě. Omamná vůně dobrodružství a touha doplout do vzdáleného přístavu je však silnější nežli zpátečnické poznámky suchozemců. Pokud vám nechybí dostatek odvahy, vydejte se s námi na tuhle dlouhou plavbu, pokud věci raději sledujete zpovzdálí, popřejte nám prosím alespoň šťastnou plavbu, klidné moře a vítr do plachet.

Lukáš Volánek
©2008 webmaster Elis. Všechna práva vyhrazena!