[CNW:Counter]

 

Kulturní dění v Rosicích podporují:

logo logo

Děkujeme ...

Archiv novinek 2006

18.12.2006
Zažeňte předvánoční Nudu v Rosicích!

Nudíte se před Vánocemi? Tak si nenechte ujít v pátek 22.12., tedy těsně PŘED v Kamenném divadle vánoční besídku, prádelňácko-krumpáčovskou, takže hrozně vtipnou, veselou a tuze příjemnou. Od 19:30 se budou hrát Nesmrtelní Misionáři, a to neuvěřitelná OSMDESÁTÁ repríza, tož čekejte od chlapců nějaké překvapení, však to má co do činění i s Ježíškem. A pak, později (asi tak 21:15) přijde vánoční díl kultovního seriálu PEČENÍ-VAŘENÍ.....ani tam nebude chybět linecký, Saskia a přiletí i Anděl nebeskej. A ještě ani zdaleka není konec - Olinův bar bude plný, když si přinesete cukroví, neztratí se a žádný strach, na koledy určitě tančit nebudeme......ačkoli, to ví jenom JEŽÍŠEK!

Vstupné 40 Kč v předprodejích v KIC Rosice a Městské knihovně a 60 Kč na místě.

Jarka Eliášová

5.12.2006
XII. narozeniny divadla Prádelna

Prádelna už není nejmladší - v pátek 24. listopadu totiž oslavili její členové v Kamenném divadle úctyhodné 12. narozeniny. Pravdou je, že ze samotného souboru se sešlo pouze zdravé jádro, ale naštěstí máme mladou krev z DSEK, která prakticky zajistila vše potřebné, takže oslavenci mohli pouze korzovat, konverzovat a tvářit se důležitě. Večer zahájili hosté až z daleké Prahy - divadelní skupina Extáze s neobvyklou divadelní formou - tzv. improvizačním zápasem, kdy na diváky zadaná témata plodí herci tu více, tu méně zdařilé improvizace. Forma je to každopádně těžká, ale publikum se po celou dobu výtečně bavilo a vystoupení pěkně "odsejpalo". Po vyčerpávajícím souboji nastoupili již zmínění chlapci a děvčata z DSEK se svým neotřelým kusem Snídaně v trávě a přes roztomilé kiksíky, kdy se někteří účinkující zcela odbourali (odbourané ale bylo i publikum, tudíž to přišlo vtipné úplně všem) sklidili zasloužený aplaus a díky jejich představení teď víme nemilosrdnou pravdu o Radimu Uzlovi. Z režiséra DSEK Lukáše Hemaly zkrátka lezou samé originální záležitosti. Po kvalitních divadelních zážitcích následovala vernisáž výstavy obrazů Tomáše Benešovského, doprovázená skvělým vystoupením Gods Wave - jsem zvědavá, kam až to bubeníci dotáhnou, páč jsou moc šikovní! A pak bylo samozřejmě jenom veselo, vždyť se všichni tak dlouho známe a lecos jsme spolu zažili...možná byly pro někoho narozeniny veselejší, pro jiného smutnější, ale rozhodně nebyly poslední! Na příští rok už se spřádají divadelní plány, takže příznivci se mohou těšit na další, ryze prádelňácký kus. Každopádně děkujeme DSEK za všechno a ostatním Prádelňákům, kteří se nemohli zúčastnit (pokud vím, omluvil se pouze Prochin s nohou) děcka i když máte třeba děcka, příště si udělejte čas :-)

Ještě pozvánka na závěr - 8. 12. pořádá DSEK Coctail Party s divadelními hosty až zo Slovenska a s klubovou muzikou, 15. 12. si přijďte zařádit (a to bude asi stačit) na Mashy Muxx, B-Complex a Don Juan Disco a konečně 22. 12. chystáme vánoční besídku, kam přijedou nesmrtelní Misionáři a také uvedeme 257. díl (vánoční) úspěšného seriálu Pečení-vaření. No je toho dost, takže sledujte stránky KIC Rosice!

Fotky jsou ve fotogalerii.

Jarka Eliášová

24.11.2006
Setkání s panem Žlábkem a dalšími sportovci

Tvrdí se, že umělci nepatří mezi elitu co do podávání sportovních výkonů - samozřejmě se jedná o fámu, což se potvrdilo 18. 11. v rosické kuželně. Členové Prádelny, DSEK a jejich přátelé zde trhali rekordy (a je vcelku jedno v čem) a nad jejich nadšením občas žasly i samy kuželky, takže jim dělalo problémy se postavit. Není sice zcela jasné, kolik se nakonec podařilo uhrát hodů sdružených a kolik kuželek bylo sraženo - je však možné, že poměr mezi sraženými kolky a častými návštěvami mistra Žlábka byl vcelku vyrovnaný. Mezi družstvy však výrazně vynikal DreamTeam, obzvláště pak jeho člen Prochin, který dosáhl absolutně nejvyšší rychlosti hozené koule, což bylo 33,9 - možná vám to číslo nic neřekne, ale my ostatní jsme to viděli...a srovnání s koulařským uměním Heleny Fibingerové je přinejmenším na místě. Prochin měl také bezkonkurenčně nejkrásnější styl, takže mezi ženami byl zvolen za nejpřitažlivějšího kuželkáře vůbec. Ale také ostatní se nemají zač stydět - půvabné vrhy Renči Chloupkové, chladné odhodlání pana Volánka, profesionalita falešného fotbalisty Štrobla nebo podvratné Tereziny triky atd. - zkrátka všichni si docela pěkně zakouleli, projeli všechny žlábky a už se těší na příští kuželkový match. Pokračování v nonu taky stálo za to a jsme rádi, že s náma po delší době pobyl super hráč Prochin (teda než mu jel poslední autobus).

DREAM TEAM je nejlepší!!!

3.10.2006
Improvizace týmu EXT.A.SE. (Extra aktivní sestava)

24. listopadu v 19.00 proběhne v Kamenném divadle na zámku zápas v improvizaci týmu EXT.A.SE České improvizační ligy. A o co vlastně vůbec půjde?

Improvizační zápas je interaktivní jevištní forma na pomezí mezi divadlem a sportem. Historie zápasů sahá do 70. let a jejich zakladatelé se nechali inspirovat ledním hokejem.

Dva týmy po čtyřech hráčích společně před divákem zápasí v jedné ze základních divadelních dovedností - v improvizování. Na divácká témata musí oba týmy s žádnou, či pouze minimální přípravou připravit společnou dvou až tří minutovou improvizaci.

Velmi důležitou složkou jsou samotní diváci, kteří po skončení každé jednotlivé improvizace hlasují barevnými kartičkami pro tým, který se jim v dané improvizaci více líbil. Tento tým poté získává bod.

Improvizační tým EXT.A.SE. (Extra aktivní sestava) se postupem času vyprofiloval a dorostl z jednoho z prvních středoškolských týmů improvizace v Čechách, z týmu Střeli. Jeho členové spolu trénují přibližně již pátým rokem pravidelně jednou týdně 2-3 hodiny. Většinu členů Extase tvoří vysokoškolští studenti různých oborů - od těch divadelně zaměřených, přes filozofické, až po pár exemplářů z řad matematiků a fyziků.

Více informací o improlize najdete na www.improliga.cz

Po představení se můžete těšit na narozeninovou párty divadla Prádelna, která proběhne v zámeckém Šenku, kde Divadelní soubor Emanuela Krumpáče sehraje svoji minihru Snídaně v trávě.

Jste srdečně zváni

Za DSEK Kristýna Světlíková

3.10.2006
Michal Hecht - mim, co nepřinesl nic a dal do toho všechno

Vždycky jsem měla ráda němou grotesku, milovala jsem Keatona a Chaplina, kteří svými gagy rozpoutávali salvy smíchu na straně diváka.

Kdo šel kolem Kamenného divadla v pátek navečer (a neseděl chytře uvnitř), musel se divit, co se děje za dveřmi. Plakáty lákaly na pantomimu, tedy hru beze slov, divadlo však nebylo ani tiché ani zamlklé, po celou dobu představení Michala Hechta odtud zaznívaly výbuchy smíchu.

Moderní pantomima v provedení tohoto mistra, který nepotřeboval ke svému vystoupení kromě židle nic, by mohla dostat nový název "hechtomima".

Jeho výrazovými prostředky byl pouhý pohyb vlastního těla a využití mimiky. Tahleta jedna jediná věta by měla popsat to, co jsme mohli vidět - nahrazení slova vrcholným uměním akrobacie, pohybovou vybaveností, využití obličejových svalů, tedy vizuální nonverbální orgie.

Prastaré umění z dob Debureaua zapracované do moderních etud, scének a příběhů, nás zavedlo za sportovci, na cestu vlakem, do kosmické lodi s kosmonautem, do ložnice, kde se chystá žena na svou schůzku…Došlo i na improvizace na přání diváků.

Pozvánka slibovala, že se budeme smát ještě cestou domů…Smáli jsme se - kýchnutí kosmonauta, stříhání vlasů, náušnicím, pleťové masce a obdivovali stav beztíže.

Faktem zůstává, že slova nestačí na popsání báječného večera a já stejně jako mim zůstávám němá…

Monika Rovná

15.8.2006
Reportáže a fotogalerie na stránkách KIC Rosice
ELIS

29.6.2006
Napsali o nás
ELIS

22.6.2006
Informace o Životě
Sobotní divadelní představení:
I Feel Good, 24. 6. 2006 v 16.00, Starý pivovár Rosice
Ročníkové divadelní představení studentů 2. ročníku Sociální pedagogiky PF MU. 4 krátké komedie o různých podobách překvapení. Hrají: R. Dahl - Kuře na porážku, R. Dahl - Paní domácí, R. Dahl - Velká rošáda, A. J. Cronin - Kdo se směje naposled.

Vstupné 40 Kč, pro účastníky festivalu Život na zámku, vstup zdarma.

Napsali o Životě na zámku:
brnoinfo.cz: Život na zámku ve Starém pivovaru
e-metro.cz: V podzámčí bude zase živo(t)

Důležité odkazy:
Život na zámku - oficiální web
RADIO hey! - mediální partner
Město Rosice
KIC Rosice
ELIS

20.6.2006
VIZE starého pivováru
V sekci starý pivovár přibyly další obrázky plánované rekonstrukce!
ELIS

2.6.2006
Prádelna Mezi ploty
Článek o vystoupení Prádelny na festivalu Mezi ploty naleznete zde.
Fotky jsou ve fotogalerii.
ELIS

2.6.2006
Divadlo Prádelna z Rosic o víkendu dokončí stavbu lodi

Sochařská dílna akademického sochaře Patrika Vlčka vyvrcholí v sobotu 3. 6. dokončením lodní konstrukce, která bude v průběhu letošního léta sloužit jako kulisa k novému divadelnímu představení Pavla Strašáka, nazvanému Hovory ryb.

Dílny se v průběhu dvou týdnů aktivně účastnili studenti střední školy uměleckých řemesel, školní mládež i rodiče s malými dětmi. Artefakt je umístěn na zahradě Starého pivováru a v letech budoucích bude ozvláštňovat tuto část Rosic jakožto zajímavé umělecké dílo i jako netradiční prolézačka pro děti.

LUK

2.6.2006
Život na zámku 11
LUK

17.5.2006
Nové foto z Dne Země na obzoru aneb ekovíkendu na Bobravě
... naleznete ve fotogalerii!
ELIS

10. 5. 2006
Hemžení na pivovarské zahradě

Klauny či tančící Afriku uvidíte v pivovarském parčíku :-), více v programu...

ELIS

10.5.2006
Přijďte si rýpnout

Ve dnech 10.- 25. 5. se na zahradě Starého Pivováru v Rosicích bude konat sochařská dílna pod vedením akademického sochaře Patrika Vlčka z Brna. Bude se stavět lodní konstrukce, která bude kulisou pro nové divadelní představení. Dílny se můžete zúčastnit nejen jako pasívní diváci.

Každý kdo bude mít zájem vyzkoušet si práci se dřevem pod sochařským dohledem, má možnost přihlásit se nejpozději do 8. 5. na tel.: 604/ 847 813, kde obdrží bližší informace. Cena jednodenní dílny je 190 Kč na osobu a kapacita dílny je omezena. Lektor se bude věnovat maximálně 7 osobám denně.

Přijďte si rýpnout, přiučit se něčemu novému a nebo se alespoň podívat.

LUK

22. 4. 2006
Číštění říčky Bobravy

Den Země na obzoru aneb ekovíkend na Bobravě. Pod tímto názvem se skrývala dobrovolná sobotní brigáda, jejímž cílem bylo zbavit nečistot a smetí koryto Bobravy v okolí rosické architektonické zajímavosti – Kamenného mostu – a také vyčistit přilehlé břehy od náletových dřevin a bujně rostoucí vegetace, která tuto památku v sezóně skrývá zrakům kolemjdoucích. Více na stránkách KIC Rosice kde naleznete reportáž.

LUK

13.4.2006
Prádelna na rybách

V neděli 2. 4. představil Pavel Strašák kolegům z divadla děj nově připravovaného divadelního představení. Hra ponese název Hovory ryb a bude opět pocházet z Pavlovy autorské dílny. Představení bude zasazeno do prostor Starého pivováru jeho premiéra je plánována na 30. 6. 2006.

Zdá se, že delší tvůrčí pauza scénáristy a režiséra rosického divadla měla své opodstatnění. Představení bude jiné nežli ta předchozí zejména z toho důvodu, že se v něm bude tančit a také proto, že část děje se bude odehrávat pod mořskou hladinou. Nechejte se překvapit.

LUK

13.4.2006
První folková vlaštovka
Divadelní koncert nebo folkové představení? Páteční chvilka poezie, pietní oslava svátku Svaté Rutildy či estrádní pořad Mládkovského ražení? Bylo to něco mezitím.
Celou reportáž včetně fotogalerie naleznete na stránkách KIC Rosice.
LUK

29.1.2006
Rosický pivovár a jeho vlnobití
Doporučuji nakouknout pod odkazy Starý pivovár a Vlnobití, ve kterých naleznete spoustu nových informací!
Elis

 

... archiv novinek

 

©2008 webmaster Elis. Všechna práva vyhrazena!