[CNW:Counter]

 

Kulturní dění v Rosicích podporují:

logo logo

Děkujeme ...

Novinky

25.10.2007
V listopadu uvaříme Pertolda

V jubilejním roce 2007, kdy Rosice slaví své povýšení na město, bude také navázáno na tradici vaření Rosického piva. Vařit se bude pod odborným dozorem sládka Malostránského pivovaru Velké Meziříčí pana Karla Vavrečky. Příprava bude probíhat původním způsobem v provizorních podmínkách přímo na Starém pivováru v Rosicích a to v sobotu 3. 11. zhruba od 10.00 dopoledne do odpoledních hodin.

Přijměte naše srdečné pozvání a přijďte se zúčastnit vaření jedinné letošní várky.

Občerstvení ve formě guláše, specialit z udírny, dobrého piva i něčeho na zahřátí bude zajištěno. Když bude příznivé počasí, v odpoledních hodinách zaplane na zahradě táborák a k dispozici budou připraveny i opékací inštrumenty. Hudebníci i s nástroji jsou taktéž srdečně vítáni.

Pivo, pokud dá Bůh štěstí a vše se podaří podle plánu, bude pojmenováno po zakladateli rosického pivovaru Pertoldu z Lipé. Jeho ochutnávka by měla proběhnout v rámci některé z prosincových kulturních akcí.

Plakát v PDF

LUK

25.10.2007
13.narozeniny Prádelny

V sobotu 24. 11. 2007 tomu bude přesně 13 roků od založení divadla Prádelna. Přijměte srdečné pozvání na narozeninovou oslavu, která se uskuteční od 19.00 v prostorách Kamenného divadla na zámku v Rosicích. Prvním gratulantem bude divadelní soubor Nedivse z Českého Těšína, který přijede do Rosic zahrát divadelní hru Dva muži v šachu, která pojednává o tom, jak dva šlechtici a důstojníci zajmou sebe navzájem a drží se po dlouhý rok v šachu, a o tom, jak tito muži za vydatné podpory dvou žen nakonec přeci jen k rozumu přijdou.

Bianca: Co my víme o mužském rozumu, Giulietto. Je dál, než rozum náš. Daleko dál!
Giulietta: Myslíš?
Bianca: A proto jim bude trvat mnohem déle, než k němu přijdou…

Scénář Miroslav Horníček, režie Ivan Sec.

Dalšími gratulanty budou členové DSEK s vylepšenou verzí kvaziloutkové komedie nazvané Jednohubky. V závěru večera dojde i na hudbu a tanec. Oldies hity ve stylu 60 – 90 let bude servírovat DJ Dušan a dost možná dojde i na živou hudební produkci. Zdali se akce zúčastní i živé obecenstvo, to už záleží pouze na vás.
Vstupné na celý večer v předprodeji v KIC Rosice 50 Kč, na místě 70 Kč, vstupné na oldies po 22 hod. 40 Kč, občerstvení bude zajištěno.

Na viděnou se těší členové O.S. Prádelna

LUK

25.10.2007
Divadlo žije i v Rosicích

V sobotu 29. září přijel do Rosic natáčet štáb ČT. Tvůrce pořadu Divadlo žije zaujalo divadelní představení Pavla Staršáka Hovory ryb, na němž participují Divadlo Prádelna, DSEK a taneční skupina Mighty Shake. Zajímavé se jevilo tvůrcům pořadu i prostředí Starého pivováru, kam bylo představení situováno. Natáčení záznamu z poslední letošní reprízy předcházel i krátký rozhovor s režisérem. Reportáž z představení budete moci zhlédnout v sobotu 3. 11. 2007 ve 22.05 na programu ČT2, reprízu následující čtvrtek.

LUK

15.7.2007
Pozvánka na akce ve starém rosickém pivováru

Přijměte srdečné pozvání na 3. ročník Vozatajských závodů, konaných 21.7.2007 na závodišti u Moravského Plynostavu v Rosicích.
Akce těší již třetím rokem milovníky koní z řad dospělých i dětí. Po skončení závodů bude program pokračovat country večerem u táboráku v areálu Starého pivovaru.

Afrika tančí
Třináctičlenná africká skupina studentů umělecké školy v Bulawayo v Zimbabwe přiváží na svém šestém turné po Evropě strhující představení písní, tanců, rytmů a scén inspirovaných africkou lidovou kulturou.
Tento zajímavý program můžete shlédnout v magické datum dvacátéhosedmého sedmý nula sedm v sedm večer v areálu Starého pivovaru v Rosicích.

3. - 4. 8. KRUMPFEST 03
Pozor, pozor !!! V posledních vteřinách se organizátorkám podařilo dojednat koncert fenomenální rockové skupiny -123 min. Cena vstupného zůstává nezměněna !!!
Divadelní představení, promítání amatérských filmů, žonglování s ohněm, parkour, výstavy výtvarných prací absolventů SŠUD Brno a mnoho dalšího uvidíte a uslyšíte po oba dny 3. ročníku festivalu, konaném ve Starém pivováru.

Více informací naleznete v sekci program.

RE

11.6.2007
Rozloučení se Životem, 23.6.2007

OS Prádelna a Ztracená generace pořádají:
12. a poslední ročník festivalu Život na zámku

Začátek v 15.00h, Starý pivovár Rosice, ul. 1.května. LUS3, ALALYA, MASHY MUXX, THE OLD ONES, SÍLA ...
v 16.00h divadlo Prkno - Fr. R. Čech - Dívčí válka.
ve 23.00h P. Strašák - Hovory ryb

Vstupné 150/100 Kč, pouze odpolední div. představení 60 Kč. Účastníci ve smutečním obdrží na památku dárek.

RE

9.6.2007
Ryby opět promluví

Ještě před měsícem jsme nevěděli zda se letos vůbec podaří zrealizovat organizačně i personálně náročné představení HOVORY RYB, vlastně jsme věděli, že spíše ne. Nakonec se ale podařilo zařídit několik zázraků a pokud ještě pár přibude skutečně se ve dnech 16. a 17.6. a týden na to 23. a 24.6. ryby opět rozpovídají. Představení začínají ve 20.30h (vyjma 23.6., kdy je začátek až ve 23.00h !) v prostorách Starého pivováru v Rosicích. Vstupenky za 100Kč pořídíte v rosickém KIC, popř. v Městské knihovně na zámku. Rezervace možná na tel. KIC Rosice – 546492196. Vstupenky pak budou k vyzvednutí v místě konání a to nejpozději půl hodiny před začátkem představení.

HOVORY RYB je netradiční divadelní představení inspirované imaginací podmořského prostoru, mořských atributů a persón (panna, kapitán, rybí muži ...) a citlivě vrostlé do areálu Starého pivovaru. Pod hladinou se pak v mořských proudech mísí osobní příběhy legendárních individuí, živých, neživých, snících, reálných i surreálných. Vše se děje v rytmu vln, v rytmu dada, v rytmu boje mužské duše o dvě plavé ženské ploutve.

Divadlo Prádelna spolupracuje s D.S. E Krumpáče a s taneční skupinou Mighty shake, jakož i s dalšími kongeniálními solitéry při přípravě jedinečného mořského menu.

Za všechny na Rybách se podílející, s Rybami se laskající, do Ryb tak marnotratně investující srdečně zvu.

Plakát v PDF

Pavel Strašák

11.3.2007
Aktualizace pivovarského deníku

6. 3. 2007 Uspokojivá divácká účast
Uspokojivá divácká účast je polovinou úspěchu každé kulturní akce. Na snímku je nedatované divadelní představení v zámeckém parku. Velmi vám děkujeme za přízeň v letech minulých a jsme rádi, že se pivovarská zahrada občas taky takhle náramně zaplnila. Pevně věříme, že v letošní kulturní sezóně na Starém pivováru překročíme prognózy divácké účasti minimálně o 320%, jelikož usilovně pracujeme na tom, abychom vám přichystali zážitky nevšední a neobyčejné...

Tento a další příspěvky naleznete v pivovarském deníku.

RE

3.3.2007
Duch se vrací

Členové divadla Prádelna se rozhodli po téměř desetileté pauze oprášit retro představení Pavla Strašáka nazvané Duch Hraběte Hohenberga aneb Emi slaví narozeniny. Vzhledem k tomu, že se část původního souboru rozprchla po světě, vstoupila do svazků manželských, věnuje se rodičovským povinnostem či se jinými rafinovanými způsoby vyhýbá systematické divadelní práci, bude nemálo postav tohoto vskutku napínavého příběhu přeobsazeno.

Šanci získat angažmá v této salonní frašce z let 20. mají všichni talentovaní dobrovolníci, kteří se hodlají pevně postavit na rosická divadelní prkna a obětovat svůj volný čas ve prospěch místního kulturního dění.

Stručné životopisy doplněné fotografií a telefonním kontaktem posílejte na adresu KIC Rosice, Palackého nám. 45, 665 01 Rosice, nebo mailem na: pradelna@rosice.cz.

Také nás můžete na téže adrese kontaktovat osobně nebo telefonicky na tel.: 604 847 813

Lukáš Volánek

2.1.2007
Tak Misionáři už mají OSMDESÁT (a nijak nám ti chlapci nezpychli)!

V rámci předvánočního divadelního setkání se v rosickém Kamenném divadle po delší době objevili Misionáři, aby předvedli svou supergalaktickomeziplanetární show a - jak to ti hoši dělají - zase měli narváno. Možná to bylo tím, že se dělají vzácnými a možná taky tím, že se jednalo o neuvěřitelnou OSMDESÁTOU reprízu, která se mimochodem velice vydařila. Naše rosické hvězdy hrály tentokrát ve složení Strašák - Volánek - Novotný a svou hodinku slávy si maximálně užili, ačkoli měli silnou konkurenci v přítomných celebritách - Saskii Burešové a Zdeňkovi Mahdalovi, kteří sledovali děj mezi běžným publikem (jsou to mimořádně skromné a nenápadné hvězdy showbussinesu), ovšem nevydrželi psychicky až do konce a velice pobouřeně opustili sál. Závěrečná betlémská scenérie - tentokrát i s Andělem (a v závěru se tam nenápadně přifařilo i duo Mahdal - Burešová - ti aby o něco nepřišli....) byla téměř dojemná a za svitu prskavek hrála půvabná ganymédská děvčata na piáno pravé pozemské vánoční koledy. Po Misionářích následoval 258. díl kultovního seriálu Pečení-Vaření - co k němu říci? Asi všechno nedopadlo, tak jak mělo, ale bylo to bezprostřední a chvílemi i veselé - výtečný výkon podal opět barman Olin a nutno vyzdvihnout i subtilního Anděla nebeskýho v podání Karla Dvořáčka, který se v průběhu své dlouholeté divadelní kariéry propracovává k vskutku netradičním a stále odvážnějším rolím ....Karle, co uvidíme příště? Pak přervaný sál splasknul a na místě zůstali pouze a jenom divadelníci a jejich nejbližší přátelé a stalo se to, co nikdo nečekal a netušil - mezi múzou méně i více políbené přišel Ježíšek a rozdal haldu dárků (o kterých si většina přítomných zpočátku myslela, že jsou to makety - nebyly) - každému, co jeho jest....a pak jsme se opravdu, přesně tak, jak bylo uvedeno v upoutávce, vzájemně předvánočně těšili a někteří se natěšili opravdu hodně moc. Doufejme, že ke všem přiletěl Ježíšek i domů a prožili si opravdu nefalšované Šťastné a veselé Vánoce.

Fotky jsou ve fotogalerii.

Jarka Eliášová

 

... archiv novinek 2006

... archiv novinek ještě starších

 

©2008 webmaster Elis. Všechna práva vyhrazena!